Technik Logistyk

December 7, 2022 15:54 - Nauka i szkolenia - Franciszkańska 2
199.00 zł
  • img
Szczegóły ogłoszenia
Technik logistyk - kwalifikacyjne kursy zawodowe

Technik logistyk w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego to wspaniała możliwość, aby zdobyć kwalifikacje zawodowe lub zmienić zawód.
Wśród zawodów na które w najszybszym tempie rośnie zapotrzebowanie na współczesnym rynku pracy jest technik logistyk. Osoba taka zajmuje się planowaniem, organizacją i kontrolowaniem przemieszczania towarów pomiędzy producentem (lub producentami) aż do odbiorcy końcowego czyli najczęściej konsumenta. Zadaniem takiej osoby jest również taka optymalizacja tych procesów by zapewnić możliwie pełne wykorzystanie środków transportu oraz minimalizację zapotrzebowania na nie jak również na zasoby magazynowe. Towar musi być dostarczony zgodnie ze specyfikacją i w jak najkrótszym czasie. Zadaniem technika logistyka jest również dbałość o procesy zaopatrzeniowe i działania o charakterze procurement. W realizacji swoich zadań technik logistyk musi być wyposażony w specjalistyczną wiedzę z zakresu procesów, systemów informatycznych i pracy zespołowej, planowania, finansów, marketingu, transportu i dystrybucji, analizy finansowej i ekonomicznej oraz prawa krajowego i międzynarodowego w zakresie objętym jego działaniem.

Organizacja transportu [AU.32]
Zdobycie kwalifikacji w zawodzie technik logistyk zapewnia zdobycie umiejętności niezbędnych w czasie wykonywania zadań w centrach dystrybucyjnych i logistycznych, magazynowych i transportowych, w przedsiębiorstwach logistycznych, handlowych, spedycyjnych itp. Pracują zwykle jako koordynatorzy zaopatrzenia, zbytu, spedytorzy krajowi i zagraniczni. Są specjalistami w dziedzinie sprzedaży przygotowania prognoz popytu i zapewnienia podaży, planowania zakupów, handlu w tym handlu elektronicznego, obsługi klientów, zarządzania centrami dystrybucyjnymi. Pracują często jako administratorzy taboru i organizatorzy transportu. Technicy logistycy zajmują się optymalizacja procesów transportowych i logistycznych, często zajmując stanowiska kierownicze w łańcuchu procesów logistycznych. Rynek pracy dla specjalistów z zakresu logistyki i transportu jest rynkiem o jednym z największych współczynników wzrostu oraz poziomu wynagrodzeń. Perspektywy długoterminowe sprawiają, że jest to także jeden z najbardziej perspektywicznych zawodów.
Czego się nauczysz na kwalifikacji Organizacja transportu?
Po ukończeniu kursu będziesz umiał rozróżniać rodzaje gałęzi i infrastrukturę transportową. Dowiesz się jak sporządzić plan i opracować harmonogramy wykonania przebiegu procesu transportowego,
Nauczysz się dokumentowania realizacji procesów transportowo-spedycyjnych, a także planowania i organizowania procesów transportowo-spedycyjnych. Nie sprawi Ci trudności dobranie sposobu zabezpieczenia ładunku, czy zastosowanie przepisów prawa dotyczących procedur celnych.

Czas trwania nauki na kwalifikacji:
3 semestry
102
Ponad 100 portali ogłoszeniowych w całej Polsce
2 minuty
Tylko tyle czasu potrzebujesz aby dodać do nich swoje ogłoszenie
17 zł
A jedynie tyle zapłacisz za oszczędność swojego czasu
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o nich dowiesz się w naszej polityce prywatności.