Kurs - Terapia zajęciowa OGŁOSZENIE FIRMOWE

September 24, 2022 15:32 - Nauka i szkolenia - Toruń
359.00 zł
  • img
Szczegóły ogłoszenia
Kurs terapii zajęciowej przeznaczony dla wszystkich osób pracujących lub chcących podjąć zatrudnienie w sektorze usług społecznych. Ukończenie kursu potwierdzone jest uzyskaniem zaświadczenia zgodnego ze wzorem MEN oraz certyfikatu Szkoły Żak.

Terapia zajęciowa to jedna z metod aktywizacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami praktykowana w sektorze usług społecznych. Udział w zajęciach terapii zajęciowej m.in. w domach opieki i pomocy społecznej, świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych, a także ośrodkach rehabilitacyjnych, klubach seniora pozwala osobom starszym i niepełnosprawnym poradzić sobie z własnymi ograniczeniami, odzyskać radość życia, przystosować się do życia w społeczeństwie i umocnić poczucie własnej wartości. Kurs terapii zajęciowej obejmuje szeroki zakres aktywności z dziedzin artystycznych i ruchowych. Zalicza się do niej m.in. arteterapię, ergoterapię, estetoterapię, kinezyterapię, socjoterapię czy zajęcia relaksacyjne.

Czego się nauczysz na kursie Terapii zajęciowej w szkole Żak?
Kurs terapii zajęciowej pozwala zdobyć podstawową wiedzę z takich dziedzin, jak anatomia, psychologia, fizjologia i patologia wraz z zarysowaną wiedzą teoretyczną z zakresu chorób klinicznych. Uczestnicy poznają również praktyczną metodykę zajęć pozwalająca na ich przygotowanie w zależności od potrzeb pacjentów, zdobywają umiejętności praktyczne z zakresu prowadzenia terapii zajęciowej i uczą się metod komunikacji interpersonalnej, szczególnie istotnej w przypadku pracy z osobami chorymi lub z ograniczeniami. Zajęcia praktyczne z terapii zajęciowej to np.: nauka wykonywania prac sznurkowych, malowanie na szkle, nauka wykonywania kolorowanek dla dorosłych, podstawy rysunku i malarstwa.
102
Ponad 100 portali ogłoszeniowych w całej Polsce
2 minuty
Tylko tyle czasu potrzebujesz aby dodać do nich swoje ogłoszenie
17 zł
A jedynie tyle zapłacisz za oszczędność swojego czasu
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej o nich dowiesz się w naszej polityce prywatności.